Yabancı kültürlere dokunmak: Lyrics Traning

Bloguma yazı yazmayalı uzun zaman geçti.. İşler güçler… Yazmak istediğim bir çok konu var aslında ama şuan yabancı dil ile ilgili yazmak istiyorum. Beni bilenler bilir her dile bir dokunmuşluğum vardır.  Dile dokunmak ilk başta onların müzikleriyle başlıyor. Sonra günlük cümlelerle sonrasında devamı geliyor…İngilizce fransızca, ispanyolca, japonca, korece, hintçe… Tabi ki hepsini bilmiyorum, ama onlar sayesinde günlük selamlaşmaları, kültürlerini, insanlarını tanıdım. Yakından tanısam daha güzel olurdu ya neyse konudan şaşmayalım. Geçenlerde keşfettiğim bir site… Şarkı sözleri üzerinden listening yapmanızı sağlıyor. Aslında dikkatli yaparsanız yabancı dildeki kalıp cümleleri de öğrenebilirsiniz şarkılarla…Henüz Latin alfabesinde olan diller var sistemde :)
https://lyricstraining.com/
Youtube’dan çekilen şarkıları dinlerken hemen altından sözleri geçiyor. İşte oyun burada başlıyor. Siz zamanında o boşlukları doldurmanız gerekiyor. O yüzden dikkatli olmanızda fayda var. Boşluğu doldurmadığınız da şarkı susuyor. Zaman elbette ki artıyor, buna göre puanının düşüyor. Eğer gerçekten hatırlayamıyorsak skip yani atlama tuşu sayesinde devam edebiliyoruz.
Siteyi incelemenizi hatta aşırı şekilde kullanmanızı tavsiye ederim. Başlangıç olarak Frank Sinatra’nın şarkılarını deneyin. Hem kendi Türkiye’de hemde uluslar arası platformlarda kişilerle yarışabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Stratejik Düşünme

1. Stratejik Düşünmenin Temelleri Stratejik düşünmenin tanımı ve organizasyonlar için...

Google Dork Nedir?

Günümüzde birçok arama işlemini Google üzerinde gerçekleştiririz. Bu aramalar...

Excel’de Veri Görüntüleme

Bu modülde, verileri görüntüleme, girme ve düzenleme ile verileri...

Strateji Ağacı Nedir?

Strateji ağacı, bir organizasyonun veya projenin amaçlarını ve bu...

HTTP Durum Kodları

Hiçbir web sitesini ziyaret etmeyi denediniz ve 404 kodlu...
Sonraki İçerik

İncelemelerim